Adventní rodinné odpoledne v 2.B

Spokojená a fungující rodina je pro mnohé z nás naprostým základem. O tom, jak vytvořit příjemnou rodinnou atmosféru, jak si doma s rodiči Spisovatelka a advent ve třídě 024hrajeme a jak jim pomáháme se zrovna učíme v prvouce, a to nás inspirovalo k přípravě malého adventního tvoření v podobě adventních dílniček, kdy si každá rodina z naší třídy připravila jeden zajímavý výrobek, který pak naučila spolužáky z 2.B vyrábět. Zhostili se toho s opravdovou vervou, nakoupili si veškerý materiál a pak, žáci v roli učitelů, organizovali celou dílničku sami s drobnou dopomocí rodičů. Tvoření děti přimělo k zahájení domácí adventní výzdoby, zjistili, že to není nic složitého, jen musí chtít. A pokud pomohou rodičům např. s domácím úklidem, mohou pak společně věnovat kreativnímu tvoření více času a výsledek? Pokud se pracuje a tvoří s láskou a nadšením, nemůžete přece nic zkazit! A pokud se snad nějaká ta chybička vloudí, neztrácejte hlavu, chybami se přece člověk učí! Maminky, jako vždy, myslely i na odpolední svačinku, tak si mohly děti v průběhu celého odpoledne pochutnat i na připravených domácích laskominách. Za příjemnou a laskavou rodinnou atmosféru všem ještě jednou moc děkuji a těšíme se na další společnou akci. Bylo to PRIMA!

Mgr. Jana Pavlů