Orientační běh v Brně

Otevřelo se jaro a nadšenci pro orientační běh se už nemohli dočkat, kdy vyběhnou s mapou a buzolou do přírody. Vybraní žáci naší školy se zúčastnili III. a IV. kola a také finále této soutěže v Brně. Na startu se objevili tito žáci: Václav Drastík (2.A), Františka Sedláčková a Jiří Šmíd (5.A), Nikol Bystrianská, Simona Lapešová, Žaneta Lapešová, Vojtěch Horák, Petr Spěvák (6.A), Lucie Sobotková, Radek Svoboda (6.B), Martin Říha, Martin Uher, Jan Veselý (8.C).
Závody proběhly 20.4. v městské části Brno – Juliánov, 17.5. Brno – Komín a finále 26.5. v Brně-Kohoutovicích. Soutěžilo se v několika kategoriích, obtížnost tratí byla odstupňována věkem závodníků. Dětem se to povedlo. Našly všechny kontroly, zdárně doběhly do cíle.
Děkuji manželům Bednaříkovým za velkou pomoc, přípravu na soutěže a čas strávený s námi v náročném ale krásném orientačním sportu.
A když k tomu přidáme krásné jarní počasí, pobyt v přírodě, tak přání pořadatelů najít SPRÁVNÝ SMĚR se podařil.

Mgr.Jarmila Maiová