6.A na výletě

Dne 9. a 10. 6. se třída 6.A vypravila na školní výlet na Vranovskou přehradu. Jeli jsme integrovanou dopravou a řidiči nás mile překvapili, že na nás byli velice hodní. Když jsme dojeli na Vranov, šli jsme do vodní elektrárny, kde jsme se dívali na krátké video. Průvodce nás  provedl celou budovou a pak jsme šli  do podzemí, kde byly veliké turbíny, které nečekaně pustili a my jsme se jich lekli. Po hodinové prohlídce jsme se vydali na moc dobrý oběd. Po obědě jsme měli hodinovou plavbu parníkem. Bylo to super, protože jsme tam mohli hrát na kytaru a zpívat. Moc jsme se pobavili. Když jízda parníkem skončila, dorazili jsme konečně do kempu. Jako první jsme se ubytovali a potom hned běželi na hřiště si něco zahrát. Nesmělo chybět lanové centrum a tak jsme se tam vydali. Po šplhání jsme se ochladili ve Vranovské přehradě a potom se ještě projeli na šlapadlech, kde byla velká legrace. Pak už nám byla zima, tak jsme utíkali na večeři. K večeři jsme měli bramborový guláš s pečivem a kousek jablečného a makového závinu. Po večeři jsme opět hráli hry. Po chvilce jsme všichni opékali  špekáčky a zpívali za doprovodu  kytary. Kolem desáté jsme vyrazili na noční orientační běh, kde to bylo super. Jak jsme přišli, uložili jsme se ke spánku. Druhý den jsme se probudili a nasnídali. Ke snídani jsme měli obložený talíř s pečivem. Nesměla chybět marmeláda. Po snídani jsme se  sbalili a uklidili chatky. Potom jsme se vydali na Vranovský zámek. Bohužel to bylo do kopce a tak jsme si tašky nechali v jedné restauraci a vydali jsme se na zámek. Po náročné cestě jsme tam konečně dorazili. V zámku  nám zahráli pohádku s názvem Čertův poklad. Bylo to pěkné. Až pohádka skončila, dali  jsme si oběd. Po obědě jsme jeli autobusem domů. Tento výlet se nám moc líbil,  jela s námi paní učitelka Kadlecová a Dostálová.

Natka Hanzelová, Verča Dvořáková, Kikča Hlaďová a Áďa Hortová, žákyně 6.A