Slavnostní přivítání prvňáčků

Přivítání prvňáčků (1)V pondělí 4. září začal pro všechny děti školou povinné nový školní rok. Slavnostním dnem bylo pondělí zejména pro 44 prvňáčků, kteří byli přivítání na Městském úřadu v Miroslavi zástupci města – starostou Ing. Augustinem Formanem a místostarostou panem Romanem Volfem, ředitelem školy Mgr. Jaroslavem Mácou a jejich třídními učitelkami Mgr. Helenou Klejdusovou (1.B), Mgr. Helenou Šimšovou (1.A) a Mgr. Miloslavou Růžičkovou (1.P).

V prostorách úřadu vítalo děti a jejich doprovod SLUNÍČKO z jednatelství České pojišťovny paní Ludmily Janíčkové, které prvňáčkům rozdávalo tašku plnou dárků včetně krásného trička s logem sluníčka a nápisem Prvňáček 2017. Pozdravit prvňáčky přišli i žáci druhých tříd, kteří si pro mladší kamarády připravili pěkné kulturní vystoupení.

Po slavnostním zahájení se prvňáčci přemístili se svými třídními učitelkami do malé budovy školy, kde na ně čekaly připravené a vyzdobené třídy s dalšími dárečky v podobě novotou vonících učebnic, sešitů a dalších školních pomůcek.

Děkujeme žákům druhých tříd a jejich paní učitelkám O. Široké a Z. Novotné za kulturní program, paní vychovatelce Haně Svobodové za organizační pomoc „sluníčkového dopoledne“ a za sponzorské dary paní Ludmile Janíčkové, firmě Bovys – Ovoce do škol a městu Miroslav.

Mgr.Olga Široká

Naši prvňáčci

01Čtvrtek 1. září byl slavnostním dnem zejména pro děti, které šly do školy poprvé. Zahájení školního roku probíhalo v zasedací místnosti MěÚ v Miroslavi, kde prvňáčky, jejich rodiče, ale i prarodiče, přivítali ředitel školy Mgr. Jaroslav Máca, starosta města Ing. Augustin Forman a místostarosta pan Roman Volf. Novým žáčkům se představily i jejich třídní učitelky Mgr. Zdenka Novotná (1. A) a Mgr. Olga Široká (1. B). Pozdravit prvňáčky přišli i žáci druhých tříd, kteří si pro mladší kamarády připravili pěkný kulturní program. Celé slavnostní zahájení moderovala žákyně 6. ročníku Ivanka Veselá.

V závěru uvítacího ceremoniálu obdrželi prvňáčci plnou tašku dárečků od SLUNÍČKA z jednatelství České pojišťovny paní Ludmily Janíčkové, které všechny vítalo hned při vstupu na MěÚ. Mezi dárečky našly děti krásné tričko s logem sluníčka a nápisem Prvňáček 2016, pokladničku, pexeso, pastelky, bezpečnostní vestu, pásek, odrazku a ventilky. Za dárečky i finanční obnos v částce 1000,- Kč pro každou první třídu paní Janíčkové velmi děkujeme.

Po slavnostním zahájení se prvňáčci přemístili se svými třídními učitelkami do malé budovy školy, kde na ně čekaly připravené a vyzdobené třídy s dalšími dárečky v podobě učebnic, sešitů a dalších školních pomůcek. Poděkování patří i Papírnictví Kmentová za sponzorský dárek v podobě písmenkových omalovánek se samolepkami a bombičkového pera.

Třídní učitelky prvních tříd

Slavnostní zahájení školního roku 2013_14

V pondělí 2. září 2013 se stalo slavnostním dnem převážně pro děti, které šly do první třídy. Prvňáčky, jejich rodiče, ale i babičky a dědečky, přivítali v zasedací místnosti na MěÚ nejdříve ředitel školy Mgr. Jaroslav Máca, poté starosta města Ing. Augustin Forman a místostarosta pan Roman Volf. Moderátorkou slavnostního zahájení byla žákyně 3. ročníku Antonie Michalová a pěkný kulturní program připravili dětem jejich starší kamarádi z druhé třídy. Moc hezky se s dětmi přivítaly i jejich třídní učitelky Mgr. Helena Šimšová (1.A), Mgr. Helena Klejdusová (1.B) a Mgr. Miloslava Růžičková (1.P).

P1100404 P1100398