Orientační běh v Brně

Otevřelo se jaro a nadšenci pro orientační běh se už nemohli dočkat, kdy vyběhnou s mapou a buzolou do přírody. Vybraní žáci naší školy se zúčastnili III. a IV. kola a také finále této soutěže v Brně. Na startu se objevili tito žáci: Václav Drastík (2.A), Františka Sedláčková a Jiří Šmíd (5.A), Nikol Bystrianská, Simona Lapešová, Žaneta Lapešová, Vojtěch Horák, Petr Spěvák (6.A), Lucie Sobotková, Radek Svoboda (6.B), Martin Říha, Martin Uher, Jan Veselý (8.C).
Závody proběhly 20.4. v městské části Brno – Juliánov, 17.5. Brno – Komín a finále 26.5. v Brně-Kohoutovicích. Soutěžilo se v několika kategoriích, obtížnost tratí byla odstupňována věkem závodníků. Dětem se to povedlo. Našly všechny kontroly, zdárně doběhly do cíle.
Děkuji manželům Bednaříkovým za velkou pomoc, přípravu na soutěže a čas strávený s námi v náročném ale krásném orientačním sportu.
A když k tomu přidáme krásné jarní počasí, pobyt v přírodě, tak přání pořadatelů najít SPRÁVNÝ SMĚR se podařil.

Mgr.Jarmila Maiová

Orientační běh Brno

20161019_111949Ve středu 19.10.2016 se vybraní žáci naší školy rozjeli na orientační závod do Brna. Pro nepřízeň počasí v Brně jsme si tréninkově zkusili trať na Bílé hoře. Trasu si zkušebně proběhli: Sedláčková Františka, Šmíd Jiří, Divišová Barbora, Vodáková Zuzana, Horák Vojtěch, Spěvák Petr, Hefrová Tereza, Bognerová Gabriela, Tesařová Jana, Uher Martin, Veselý Jan.

Náhradní termín byl stanoven na úterý 1.11.2016 a zúčastnili se ho tito žáci: Sedláčková Františka, Šmíd Jiří, Divišová Barbora, Vodáková Zuzana, Horák Vojtěch, Spěvák Petr, Veselý Jan.

Máme několik krásných umístění:

Františka 5. z 38!

Jirka 6. z 31!

Vojta 15. z 46!

Ostatní se také dobře umístili v konkurenci mnoha dětí. Celý den byl moc fajn a výsledky jsou ještě taková třešnička na dortu.

Děkujeme manželům Bednaříkovým za přípravu.

Mgr. Jarmila Maiová

Orientační běh na naší škole

img_2525Ve čtvrtek 15.9. proběhl na naší škole ve spolupráci s SVČ Miroslav pod vedením manželů Bendaříkových již druhý ročník orientačního běhu. Vloni soutěžili pouze páťaci a letos se zúčastnili všichni žáci od 2. do 9. ročníku.  Postupně se soutěžilo na  osmi různých trasách na ulicích  Údolní, Dr. Milady Horákové a přilehlých polních cestách s těmito výsledky:

Podrobné  výsledky.

Kategorie D1                      Foto zde                                                                 Video zde

1. Lišková Stella 3.A

1. 8.C
  2. 8.B
  3. 8.A

Organizátorům děkujeme za krásnou akci, dětem za účast,  vítězům blahopřejeme a budeme se těšit na další ročník této zajímavé sportovní soutěže.

Krajské finále ligy škol v orientační běhu

Krajské kolo orientačního běhu 10.5.2016

Žáci naší školy se pod vedením manželů Bednaříkových zúčastnili v úterý 10.5. krajského finále ligy škol v orientačním běhu.  Mezi školami nižšího stupně se naše škola umístila na 5. místě z 9 škol. Mezi všemi zúčastněnými  školami je naše škola 8. ze 14.  Myslím, že je to na první závody nádherný výsledek! A ještě jednou velká gratulace všem zúčastněným!

Pořadí jednotlivců:

Dívky:

Barbora Divišová – 16.

Denisa Kalčíková – 22.

z 28 zúčastněných

Hoši:

Vilém Bednařík – 3.

Vojtěch Horák – 13.

Přemysl Novotný – 21.

z 31 zúčastněných

Mgr. Jarmila Maiová

Orientační běh – 5.ročník

Orientační běh 22.3.2016

V úterý 22. března se uskutečnila na naší škole zcela nová akce. Manželé Bednaříkovi uspořádali pro žáky 5. ročníků orientační běh v okolí školy.

Nejprve probíhala ve třídě krátká prezentace, kde jsme se seznámili se základy orientačního běhu a dozvěděli se informace o tom, co nás čeká. A pak jsme se přemístili na školní hřiště, kde byl start i cíl běžeckého závodu.

Na trať jsme vybíhali po minutě s mapou v ruce, chlapci a dívky zvlášť v protisměru. Po trase bylo pět kontrolních stanovišť, kde byly ženy z RC Medvídek a hlídaly, abychom nezabloudili.

Všem se akce moc líbila, i když nebyli mezi nejrychlejšími. Diplom obdržely za první tři místa z holek Klára Vystydová (nejlepší čas ze všech účastníků), Bára Divišová a Zuzana Vodáková.

Z chlapců byli nejrychlejší Radek Svoboda, Tomáš Uhlíř a Vojta Horák.

Z každé třídy pak nejrychlejší dva chlapci a dvě dívky získali cenné body pro celkové hodnocení. Vítězem mini poháru se tak stala třída 5.B.

Některé žáky orientační běh nadchl tak, že uvažují o účasti na přeboru škol v květnu v Brně. A to je asi největší ocenění pro organizátory celé akce, kterým patří velké poděkování za nový zážitek a zkušenost.

Žáci a paní učitelky 5. ročníků