McDonalds cup

Další ročník minikopané probíhal ve dnech 23. a 24.4. Mladší i starší žáci sehráli 3 utkání ve skupině a nevedli si vůbec špatně. Mladší kategorie hrála v Hostěradicích a zvítězila 6:0 nad Vémyslicemi, 6:1 nad Hostěradicemi, pouze s Prosiměřicemi prohráli 4:0. Školu reprezentovali Jobánek D., Mach J., Hajzner F., Keberle Š., Bačík N., Janků K.,  Horáková A., Konečný T., Jelínek A., Urbášek M., Drábek L., Toufar V. Starší kategorie hrála o den později v Prosiměřicích a prohrála s Prosiměřicemi 2:0, remizovala s Hostěradicemi 4:4 a prohrála s celkovým vítězem ZŠ Pražská Znojmo 5:0. Tento soupeř měl na konci turnaje skóre 17:0, takže zaslouženě postoupil. Především v zápase s Hostěradicemi se ukázalo, že se vyplatí hrát až do konce utkání, protože soupeř vedl po poločase 4:0 a naši kluci nic nevzdali a zaslouženě zápas dotáhli až do remízy. Školu reprezentovali Patočka J., Uher J., Drábek R., Jelínek Martin, Jelínek Matěj, Kacetl V., Karel S., Procházka T., Pelán J., Vlček J. Všechny bych chtěl pochválit za vzornou reprezentaci školy, sportovní chování a pěkné výkony a věřím, že se budou kopané věnovat i nadále.

Mgr. Marek Dostál

McDonalds cup

I v letošním roce se žáci 1. stupně zúčastnili okrskového kola v kopané. Po pěkných výkonech obsadili žáci mladší kategorie 2. místo ve skupině, kdy porazili družstva Hostěradic a Vémyslic, nestačili pouze na Prosiměřice. Žáci starší kategorie třikrát remizovali (Prosiměřice, Hostěradice, Znomo, nám. Republiky) a skončili na třetím místě ve skupině. Školu reprezentovali v mladší kategorii tito žáci: Drábek L., Konečný T., Obořil T., Hajzner F., Jobánek D., Karel S., Mach J., Keberle Š., Pelán J., Vlček J. Starší kategorie: Drábek R., Jelínek M., Kacetl V., Drahokoupil J., Patočka J., Uher J., Drozd T., Karady D., Říha M., Landsman P., Slezák L.

Všem klukům bych chtěl ještě jednou poděkovat za výbornou reprezentaci školy a popřát jim hodně sportovních úspěchů.

Mgr. Marek Dostál

Úspěšný McDonalds cup

IMG_4980Naši chlapci vyhráli 28.4. skupinu a postoupili do okresního finále ve starší kategorii, které se hrálo 11.5. ve Znojmě. Hrálo se ve dvou skupinách. Vítězové jedné skupiny hráli s druhým ze druhé skupiny a obráceně. Třetí ve skupině pak o 5. místo. Naši kluci remizovali 1:1 se ZŠ Šanov (branka  A. Janků). Tento zápas byl velmi dramatický, protože jsme doháněli jednogólovou ztrátu a to se  nám podařilo až v samém závěru po velkém tlaku na soupeře. Ve druhém zápase kluci změřili síly se znojemskou školou JuDr. Mareše. Tento soupeř byl nad naše síly a zvítězil 2:0. Na skóre jsme se umístili druzí ve skupině a hráli semifinále s další znojemskou školou ZŠ náměstí Republiky. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, kluci vedli brankou M. Švejkara. Bohužel soupeř dokázal vyrovnat a na řadu přišly penalty. V nich byli úspěšní střelci Pelech D., Janků A., Horák V. a Pavlík T.J. Tento rozstřel byl pro nás vítězný. Postup do finále byl velkým úspěchem. Kluci zápas odehráli se ctí, ale na přemožitele ze skupiny znovu nestačili a podlehli mu 3:0. Družstvo přivezlo pohár a každý hráč obdržel medaili za druhé místo. Chci touto cestou všem hráčům znovu poděkovat za úspěšnou reprezentaci školy a popřát jim mnoho úspěchů nejenom ve fotbalovém životě. Školu reprezentovali Uhlíř T., Svoboda R., Pavlík T.J., Cyprich L., Horák V., Švejkar M., Pelech D., Janků A., Demuth A., Hanzel T.

Dostál M.