Odměna koledníkům Tříkrálové sbírky

20220223_101004Ve středu 23. února 2022 přišel na naši školu p. farář Pavel Merta, aby poděkoval a odměnil koledníky Tříkrálové sbírky z Miroslavi a okolních obcí, kteří jsou našimi žáky (Hostěradice, Miroslavské Knínice, Kadov, Našimeřice, Suchohrdly u Miroslavi, Damnice, Jiřice, Dolenice, Hrušovany n.J.). 20220223_095143

Když rodiče pomáhají

Rodiče, kteří aktivně podporují vzdělávání svých dětí jsou na naší škole vždy vítáni a velmi mě těší, že na miroslavské škole takoví rodiče jsou. Nebojí se nabídnout své zkušenosti, dovednosti nebo podporují různé aktivity školy nějakým hmotným či finančním darem. Tentokrát mohu napsat o štědrém daru paní Horákové (maminka žáků Kuncových), která nám do tříd 3.A a 4.B poslala balíky plné užitečných věcí (řezačky na papír, krabiciKdyž rodiče pomáhají 3 kancelářských papírů, pevné bílé kartičky na popis a výkonné USB flash disky.) Vážím si i aktivity pana V. Antla, který si udělal čas a v rámci výuky “Bezpečná cesta do školy” pro žáky třetích ročníků připravil krátkou přednášku s ukázkou o povinné výbavě silničního kola. Každá taková pomoc je pro nás učitele i žáky příjemným zpestřením výuky a také obohacením vzájemného vztahu mezi žákem, učitelem i rodičem. Všem aktivním rodičům moc děkujeme!

Mgr. Jana Benešová

Když rodiče pomáhají 2Když rodiče pomáhají 1

Alex z 2.B

Ne, opravdu se nejedná o nového žáčka naší třídy, i když jeden, Nazar z Ukrajiny, k nám po prázdninách přišel. Jde o vodní želvu, která s námi ve třídě žije už druhým rokem a učí žáky, jak se k ní mají chovat a hlavně to, že každý živý tvor potřebuje každodenní péči. Prázdniny trávil na dovolené u naší žákyňky Sárinky, která mu, společně s její maminkou, zařídila úplně nový skleněný domov. Letos se už musí sami žáci, Ukliďme Česko19 034samozřejmě pod dohledem   p. učitelky, postarat o pravidelný přísun potravy,   o nezbytnou výměnu vody atd. Alex ve vyučování nevyrušuje, je rád, když jej navštěvují i žáci z jiných tříd a stal se běžnou součástí života třídy. Děti si s ním povídají, tvoří o něm věty, občas mu přinesou i nějakou tu laskominu v podobě čerstvé zeleninky. Kdo jste se s ním ještě neseznámili, přijďte, Alex i žáci z 2.B se těší na Vaši návštěvu.

Mgr. Jana Pavlů

Výtvarná soutěž při Malém festivalu loutky 2018

loutky18_hodnoceni_pozv_DLSlavnostní předání cen vítězům výtvarné soutěže Malého festivalu loutky za rok 2018 se bude konat 26.11. Letos byla konkurence obrovská a jsme rádi, že mezi vybranými díly pro ocenění jsou Vojtíšek Vlček – 1.B,  Katka Nováková, Pavlínka Zahrádková a Anička Němcová – 2.B

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.

Vyhodnocení výtvarné soutěže Můj kostel, kde bydlíme

20180621_10063920180621_095241

U příležitosti noci kostelů byla vyhlášena výtvarná soutěž Můj kostel, kde bydlíme. Žáci měli za úkol libovolnou výtvarnou technikou ztvárnit kostel ve městě nebo obci,  kde bydlí. Do soutěže bylo vybráno přes 50 výkresů. Všichni malíři byli odměněni panem farářem Mertou a vítězové obdrželi poukazy na knihy v různé hodnotě podle umístění.

Výtvarná soutěž u příležitosti noci kostelů 2018 v kostele svatých Petra a Pavla v Miroslavi

Soutěže se zúčastnilo celkem 18 dětí ze ZŠ Troskotovice,

6 dětí ze ZŠ Jiřice u Miroslavi

51 dětí ze ZŠ Miroslav.

předškolák: Adam Hlávka (5 let)

1.kategorie: 1.-2. třída (zúčastnilo se 27 dětí)

2.kategorie : 3.-4. třída (zúčastnilo se 25 dětí)

3.kategorie: 5.třída (zúčastnilo se 23 dětí)

Vyhodnocení:

1.kategorie :

1. místo: Šimon Keberle 2.A ZŠ Miroslav

2. místo: Vojtěch Hlávka 1.A ZŠ Miroslav

3. místo: Lenka Benešová 2.A ZŠ Miroslav

2.kategorie :

1. místo: Martin Kašpar 4.třída ZŠ Jiřice

2. místo: Veronika Vlachová 4.B ZŠ Miroslav

3. místo: Nela Jůrová 4.A ZŠ Miroslav

3.kategorie :

1. místo: Markéta Janderová 5.A ZŠ Miroslav

2. místo: Gabriela Halkiewiczová 5.A ZŠ Miroslav

3. místo: Kateřina Bezděková 5.A ZŠ Miroslav

Kategorie návštěvníků Noci kostelů:

1. místo: Nikol Papoušková 5.B ZŠ Miroslav

2. místo: Eliška Karlová 5.A ZŠ Miroslav

3. místo: Michaela Šušková 5.B ZŠ Miroslav

Všem dětem moc děkujeme za krásné výkresy, kterými nás dospělé velmi potěšily a mile překvapily. Přejeme všem dětem pěkné prázdniny.

organizátoři