Miroslavský klíček 2017

Letos se uskutečnil v kulturním domě již 22.ročník této pěvecké soutěže žáků Základní školy Miroslav. Do finále se probojovalo celkem 21 zpěváků, deset do I. kategorie /1.-5.roč./a jedenáct do kategorie II./6.-9.roč./.

Zpěváky hodnotila dětská, divácká a odborná porota, do které zasedli: Hana Jakubová zpěvačka, Jiří Vorel, zpěvák, Jan Jakub, hudebník. Role komentátorů se letos ujali žáci 8.roč. Adéla Jakubová a Erik Klempár. A jak toto soutěžní klání nakonec dopadlo? Cenu diváka, kterou předala zakladatelka soutěže Ludmila Schlesingerová, si odnesl Martin Říha z 9. C, cenu dětské poroty Bára Dostálová ze 7.A . Odborná porota rozhodla takto:

I.kategorie:

1. 1.místo: Lenka Benešová, 1.A
  2. 2.místo: Nicole Zitková, 5.A
  3. 3.místo: Naďa Benešová, 3.A

II.kategorie:

1. 1.místo: Petra Dostálová, 9.A
  2. 2.místo: Nikol Bystrianská, 6.A
  3. 3.místo: Natálie Komárková 9.A a Karolína Kloudová 8. B

Zvláštní cenu poroty získala Nikola Rohlíková ze 7.B.

Poděkování patří i panu Přemyslu Forstovi, řed. ZUŠ, který soutěžící již 22 let doprovází na varhany a panu zvukaři Vobornému. Všem soutěžícím gratulujeme a těšíme se na další pěvecké klání.

Ludmila Schlesingerová

Miroslavský klíček – 21. ročník

Miroslavský klíček 25. února 2016

Již po 21. se v kulturním domě sešlo 21 zpěváků, žáků ZŠ Miroslav, aby změřilo síly ve zpěvu. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, mladší žáci /1.-5.roč./ a starší žáci /6.-9.roč./. V porotě zasedli: Hana Varhaníková, Jiří Vorel a Vojtěch Hrubý. Na klavír zpěváky již tradičně doprovázel  Přemysl Forst,  ředitel ZUŠ Miroslav. Celou soutěž úspěšně moderovali Adéla Jakubová a Erik Klempár. A jak celé klání nakonec dopadlo?

1. kategorie /1.-5. roč./

1. místo: Demková Sára, 4.A  /Chytila jsem na pasece motýlka/
  2. místo: Benešová Naďa, 2.A  /Statistika/
  3. místo: Sterziková Johana, 3.B /Ovečka kudrnatá/

2. kategorie /6.- 9.roč./

1. místo: Hortová Terezie, 7.C /Milionů hvězd se ptáš/
  2. místo: Dostálová Barbora, 6.A /Freedom/
  3. místo: Pipová Nadine, 6.B /Spomal/

Cena diváků:   Málková Sabina, 9.A /Leporelo/

Cena dětské poroty:   Dostálová Barbora,6.A

Cena poroty:  Kalčíková Denisa, 5.A, Hlaďová Kristýna, 7.A

L. Schlesingerová

Miroslavský klíček 18.2.2015

Letos se uskutečnil v kulturním domě již 20.ročník této pěvecké soutěže žáků Základní školy Miroslav. Do finále se probojovalo celkem 20 zpěváků, deset do I. kategorie /1.-5.roč./a deset do kategorie II./6.-9.roč./.

Zpěváky hodnotila dětská, divácká a odborná porota, do které zasedli: Ilona Csáková, zpěvačka,  Jaromír Hnilica, zpěvák  Jaroslav Máca, řed.ZŠ. Role  komentátorů se letos ujali žáci 9.roč. Tereza Šikulová a Radek Černý. A jak toto soutěžní klání nakonec dopadlo? Cenu diváka, kterou předala zakladatelka soutěže, Ludmila Schlesingerová, si odnesl Vojtěch Kubíček z 9.B, cenu dětské poroty Sabina Balážová z 1.A. Odborná porota rozhodla takto:

I.kategorie:

1.místo: Denisa Kalčíková, 4.A

2.místo: Barbora Dostálová, 5.A

3.místo: Sára Demková, 3.

II.kategorie:

1.místo: Petra Dostálová, 7.A

2.místo: Terezie Suchanová, 6.C

3.místo: Adéla Jakubová, 6.A

Zvláštní cenu poroty získala Nikola Rohlíková z 5.B a Kristýna Hlaďová z 6.A.

Poděkování patří i panu Přemyslu Forstovi, řed. ZUŠ, který soutěžící již 20 let doprovází na varhany, a panu Miroslavu Růžičkovi, řed. SVČ, za ozvučení.  Všem soutěžícím gratulujeme a těšíme se na další pěvecké klání.

Mgr. Ludmila Schlesingerová

Miroslavský klíček

Již 19. ročník této pěvecké soutěže žáků základní školy se uskutečnil  12. února v kulturním domě. Do soutěže se probojovalo-prozpívalo 24 soutěžících, které hodnotila odborná porota ve složení: zpěvačka Ilona Csáková, zpěvák skupiny Argema Jaromír Hnilica, kytarista Jan Hlaďo a řed. ZŠ Jaroslav Máca. Hned v úvodu zazpíval za doprovodu J.Hlaďa  Jaromír Hnilica a po něm už následovali zpěváci  l. kategorie 1.-5. ročníku. Z těch zvítězila Adéla Jakubová z 5.B s písní Padám, 2. místo obsadila Terezie Suchanová z 5.A a na 3. místě se umístila Karolína Kloudováz 5.A.           Ve  ll. kategorii žáků 6.-9. ročníku   zvítězila Klára Stixová ze 7.B s písní Cesta, 2. místo obsadil Marek Schneider z 9.A a 3. místo obsadila Šárka Drlíková z 9.B. Odborná porota udělila ještě tři Ceny poroty, které získali Kristýna Hlaďová ,Denisa Kalčíková a Vojtěch Kubíček. Cenu dětské poroty získal Tomáš Palát. Cenu diváků, kterých se letos dostavil hojný počet, obdržel Vojtěch Kubíček za originální provedení písně Ša-la-la-la-li. Na závěr zazpívala Ilona Csáková  a po ní všichni účastníci letošního ročníku. Všichni se už těší na ten dvacátý.

L.Schlesingerová