Okresní kolo Matematické olympiády

leden 2018 MO+recyklo 009O tom, že je matematika zábavná a není třeba se jí bát, by Vás mohli přesvědčit žáci 5. a 9. třídy naší školy, kteří se zapojili do řešení příkladů v Matematické olympiádě. V řešení zapeklitých logických úloh se ve školním kole nejlépe umístili Radka Sovová, David Molnár, Marie Volfová, Barbora Otřísalová a Tomáš Drozd z pátých tříd, Jana Tesařová, Jiří Počarovský a Miroslav Novotný z devátých tříd. Tito úspěšní řešitelé jeli ve středu 24. ledna 2018 reprezentovat naši školu do okresního kola Matematické olympiády, která se konala ve Znojmě. Nejlepší matematici okresu se společně setkali v krásném prostředí sálu Města Znojma, kde trávili téměř celé dopoledne nad výpočty poměrně složitých slovních a geometrických úloh. Od vedení školy si za úctyhodný výkon pochutnali na dobrotách z cukrárny, aby doplnili energii po náročném výkonu a byli plni očekávání, jak si budou úspěšní a zda se vůbec umístí na předních pozicích.

A jak tedy dopadli?

Kategorie Z5

2. místo – Radka Sovová 5.B

9. místo – David Molnár 5.B

10. místo – Tomáš Drozd 5.A, Barbora Otřísalová, Marie Volfová – 5.B

Kategorie Z9

5. místo – Miroslav Novotný – 9.B

6. místo – Jana Tesařová – 9.C

10. místo – Jiří Počarovský – 9.B

Všem zúčastněným gratulujeme k úspěchu, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí do dalších soutěží.

Mgr. Jana Pavlů.

Okresní kolo Matematické olympiády 6., 7. a 8. ročníku

Žáci řeší celkem 6 náročných úloh, úspěšným řešitelem se stává žák se 4 a více správnými výsledky. O pořadí a případné účasti v okresním kole rozhoduje i úroveň vypracování a popis postupu řešení.

Úspěšní řešitelé školního kola a pozvaní do kola okresního, které se konalo 4.4. ve Znojmě:

David Březina, Nikol Bystrianská, Ondřej Kadlec, Adéla Kopečková, Simona Lapešová – 6.A, Lucie Sobotková – 6.B, Jan Muška, Richard Polášek, Martin Sova –7.B, Karolína Kloudová, Miroslav Novotný, Jiří Počarovský – 8.B.

3. místo – Ondřej Kadlec – 6.A

4. místo – David Březina – 6.A

4. místo – Jiří Počarovský – 8.B

Úspěšní řešitelé

Simona Lapešová – 6.A

Mgr. Jana Kadlecová

Okresní kolo Matematické olympiády 5. a 9. ročníku

20170124_075434se konalo v úterý 24. ledna 2017. Naši školu reprentovali  čtyři žáci za doprovodu p.uč. Maiové a vrátili se s těmito výsledky:

Kategorie Z5

3. místo – Simona Kacetlová 5.A

4. místo – Anežka Němcová 5.A

8. místo – Františka Sedláčková 5.A

Kategorie Z9

6. místo – Michal Dohnal 9.A

Všem zúčastněným gratulujeme k úspěchu, děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně štestí do dalších soutěží.

Mgr.Jana Kadlecová

Matematická olympiáda 2016

Žáci řeší celkem 6 náročných úloh, úspěšným řešitelem se stává žák se 4 a více správnými výsledky. O pořádí a případné účasti v okresním kole rozhoduje i úroveň vypracování a popis postupu řešení.

Úspěšní řešitelé školního kola a pozvaní do kola okresního, které se bude konalo 15.4.:

Radka Kiselová . 6.A, Martin Sova – 6.B, Karolína Kloudová – 7.B, Tomáš Losík – 7.B, Miroslav Novotný – 7.B, Jiří Počarovský – 7.B, Lucie Říháčková – 7.C, Jana Tesařová – 7.C a Michal Dohnal – 8.A.

3. místo – Jiří Počarovský 7.B

4. místo – Michal Dohnal 8.A

Úspěšní řešitelé

Martin Sova- 6.B, Radka Kiselová- 6.A, Lucie Řiháčková – 7.C.

Všem řešitelům  děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.

Okresní kolo Matematické olympiády – 5. roč.

IMG_20160119_082211Ve školním kole žáci řeší celkem 6 náročných úloh, úspěšným řešitelem se stává žák se 4 a více správnými výsledky. O pořádí a případné účasti v okresním kole rozhoduje i úroveň vypracování a popis postupu řešení.

Úspěšní řešitelé školního kola a pozvaní do kola okresního, které se konalo 19.1. ve Znojmě:

Vilém Bednařík – 5.A, Ondřej Kadlec – 5.A, Denisa Kalčíková – 5.A

2. místo – Ondřej Kadlec – 5.A

3. místo – Vilém Bednařík – 5.A

9. místo – Denisa Kalčíková – 5.A

Všem řešitelům děkujeme za vynaloženou námahu, vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu v okresním kole.

Mgr. Jana Kadlecová