Kašpárek opět v Miroslavi

Kašpárek opět v Miroslavi 10.2.2016

Téměř po roce se vrátil do Miroslavi kašpárek Pimprle a přivezl s sebou putovní výstavu prací všech zúčastněných škol v mezinárodním projektu. Ta byla po celé letní prázdniny až do října instalovaná v Muzeu loutek v Plzni. Kam až se Pimprle na své cestě světem dostal, si nyní můžete prohlédnout na výstavě v prostorách hlavní budovy ZŠ.

Při své druhé návštěvě zavítal kašpárek na miroslavský zámek, který byl otevřen po loňské rekonstrukci. A moc se mu tady líbilo. Spolu s dětmi si prohlédl výstavu obrazů „ Slovanská epopej“ Alfonse Muchy, která je složená z puzzlí. V jedné z expozic se seznámil s tvorbou akademického sochaře Pavla Krbálka, miroslavského rodáka. Jeho obrazy a kovové plastiky doplňuje socha kněžny Miroslavy před zámkem.

Kašpárek si vyzkoušel i sezení na trůnu, ale kněžny Miroslavy se nedočkal. Ta nebyla zrovna doma. Největším lákadlem pro Kašpárka i děti byla výstava modelů stavebnice Lega a nově instalovaných mechanických hraček. Na závěr čekalo všechny příjemné překvapení v podobě návštěvy pekla s čerty, které je umístěno taktéž na zámku, a strašení v zámeckém podzemí.

Mgr. Olga Široká

Putování kašpárka Pimprlete světem

kasparek Kašpárek Pimprle se narodil v Plzni, kde se mu moc líbí. Teď však dostal náš malý kamarád chuť cestovat, objevovat svět a poznávat nové kamarády. Chce poznat všechna krásná místa České republiky a dokonce se vydává na cesty i do zahraničí!  Nejdříve měl strach cestovat, protože rozumí jenom  česky. Ale naštěstí se dozvěděl, že děti, které mluví česky, bydlí nejen v České republice, ale po celém světě!

Dozvěděl se také, že tyto děti navštěvují české školy ve světe! Tak to už našemu kašpárkovi nebránilo nic v cestě.

V týdnu od 5.- 9. ledna zavítal Kašpárek také k nám do Miroslavi. Naše škola se zapojila do tohoto mezinárodního projektu spolu s šesti dalšími školami v ČR a děti Kašpárka provázely a seznamovaly s naší školou i městem. A jak návštěva dopadla si můžete již brzy prohlédnout ve fotogalerii. Cesty Kašpárka doma i v zahraničí můžete sledovat také zde.

Mgr. Olga Široká

Putování kašpárka Pimprlete světem 5.- 9.1 2015.