Dyslektická olympiáda 2017

P1020943V úterý 23. května 2017 se konal již 9. ročník dyslektické olympiády, poprvé v novém prostředí, a to na ZŠ Pražská ve Znojmě. Olympiáda byla určena pro žáky prvního stupně a celkem se jí účastnilo 95 žáků z 10 škol Znojemska. Ti soupeřili v pětičlenných družstvech a plnili úkoly z přírodovědy, matematiky, českého jazyka, angličtiny, dopravní výchovy a požární ochrany. Dále museli prokázat znalosti a zručnost při poskytování první pomoci. Ověřili si sportovní obratnost při netradičních disciplínách i jízdu na koloběžce. Ta byla o to těžší, že si nasadili brýle s viděním po požití návykových látek. Hudební vlohy uplatnili na stanovišti netradičních hudebních nástrojů. Všechny soutěžící lákala i doplňující nebodovaná stanoviště s ukázkou a přednáškou o historických zbraních, canisterapie – výcvik psů a díky záchranné službě si soutěžící mohli vyzkoušet práci záchranářů s prohlídkou vybavení vozu první pomoci. Velkým lákadlem bylo osvěžení u čokoládové fontány s ovocem. Body navíc mohlo získat družstvo i při poslední disciplíně, která vyžadovala notnou dávku soustředění a trpělivosti – při stavění věže z kostek za pomocí gumičky a provázků, které ovládali soutěžící spolu se svým pedagogickým doprovodem.

Nejen počasí nám přálo, ale i naše snažení bylo náležitě oceněno. Miroslavské družstvo složené z žáků třetích a čtvrtých ročníků ve složení: Jakub Patočka, Patrik Landsman, Markéta Janderová, Staník Solař a Pavel Slatinský skončilo, s rozdílem jednoho jediného bodu, na krásném 2. místě. Kromě medailí, drobných dárků a upomínkových předmětů, si naše družstvo odváželo i čokoládový dort. Gratulujeme!!!

. Mgr. Olga Široká

Dysolympiáda 2016

1. VítězstvíV úterý 17. května se uskutečnil v Blížkovicích 8. ročník okresního kola dyslektické olympiády. Celkem 24 pětičlenných družstev ze základních škol znojemského regionu bojovalo o cenné medaile.

A v čem se soutěžilo? Družstva plnila různé úkoly z oblasti přírody, sportu, matematiky, českého jazyka, angličtiny, zdravovědy a dopravní výchovy. Olympiáda probíhala v krásném prostředí blížkovické školy a v jejím blízkém okolí. Všichni účastníci si dopoledne patřičně užili, i když zrovna nevyhráli. Všichni získali medaili, dárečky i sladkou odměnu. Atmosféru z olympijského zápolení si můžete vychutnat ve školní fotogalerii.

A jak olympiáda dopadla? Pro Miroslav letos velmi úspěšně! Na 1. a 2. místě skončila družstva naší školy s rozdílem jednoho bodu, a domů si tak přivezla vítězný pohár. Naše třetí družstvo skončilo na pěkném místě v druhé desítce.

1. místo: Vilém Bednařík, Natálka Vodáková, Viktorka Koleňáková, Vojtěch Horák.

2. místo: Přemysl Novotný, Broněk Nejedlý, Alžběta Michalová, Lukáš Huraj, Ben

Drzymalla.

Ve třetím našem družstvu soutěžili: Jakub Hůlka, Sabina Šmidová, Natka Kohoutková,

Michal Neček, Roman Vlček.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy.

Mgr. Olga Široká, Bc. Milana Pelajová

Dyslektická olympiáda 17.5.2016

Dyslektická olympiáda

Dyslektická olympiáda 12.5.2015

V úterý 12. května se uskutečnil v Blížkovicích 7. ročník okresního kola dyslektické olympiády. Z devíti základních škol bojovalo o cenné medaile 18 pětičlenných družstev.

A v čem se soutěžilo? Družstva plnila různé úkoly z oblasti přírody, sportu, matematiky, českého jazyka, angličtiny, zdravovědy a dopravní výchovy. Bodoval se i domácí úkol – portrét soutěžících libovolnou technikou.

Zvlášť byla hodnocena soutěž jednotlivců –  interaktivní bludiště na čas. Zde byl z nás nejlepší Přemek Novotný, který skončil na 4. místě s časem 11 sekund.

A jak olympiáda dopadla? Na 1. místě skončila tradičně ZŠ Nové Syrovice. Naše družstvo ve složení Jan Muška, Eva Skočovská, Petr Hrůza, David Kucharík, Broňa Nejedlý a náhradník Adam Plechatý skončilo na krásném 7. místě. O půl bodu méně mělo naše další družstvo ve složení Zuzana Vodáková, Michal Neček, Přemysl Novotný, Natálie Vodáková a Roman Vlček. Skončili tak na krásném 8. místě.

Všem soutěžícím blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Mgr. Olga Široká