Druháci v Radosti

P1030220Jak se chystají na Vánoce pejsek a kočička jsme se dozvěděli ve čtvrtek 30. listopadu, kdy jsme zavítali do divadla Radost v Brně. Představení se odehrávalo v Muzeu loutek. Prostředí to bylo opravdu pohádkové – ve velké dřevěné lodi se spoustou malých a velkých loutek. A hráli jen pro nás! Po skončení pohádky jsme se přeměnili z diváků na herce a vyzkoušeli si zahrát vlastní divadlo se zapůjčenými loutkami . Bylo to super. A za okny padal sníh …
Žáci 2. A, B

„BYLO NÁS PĚT“ v brněnském divadle RADOST

521Nebylo nás pět, ale dohromady 48. Ptáte se koho? No přece nás, páťáků! Hned po podzimních prázdninách jsme vyrazili do brněnského divadla Radost, abychom si připomněli velmi známou a také filmově zpracovanou knihu spisovatele Karla Poláčka „Bylo nás pět“.

Humor a legrace na nás číhali doslova na každém kroku. Herci byli velmi spontánní a dokázali vykouzlit úsměv na tvářích všech žáků z 5.A i z 5.B třídy.

Příběh party vesnických kamarádů byl nejen humorný, ale i poučný. Pokud máte chuť a čas, určitě se jeďte do brněnského divadla Radost na představení podívat. A vezměte s sebou celou rodinu, určitě se Vám to bude líbit. My osobně se už nemůžeme dočkat, až se zase společně vydáme za kulturou.

Žáci 5.A a 5.B třídy,

Mgr. Jana Pavlů a Mgr. Vladimíra Hrušková

DIVMIŠ – divadelní festival v Miroslavi

Krásný dárek k začínajícímu létu nám připravilo SVČ a město Miroslav, kteří uspořádali v Miroslavi divadelní festival s názvem DIVMIŠ. Žáci 1. stupně tak ve středu 21. června navštívili v kulturním domě zdarma představení s názvem „Loutkohraní“, které zahrály dvě úžasné herečky Kateřina Rakovčíková (z divadla Paravánek) a Marcela Renátová ( Brněnské písničkové tetiny). Představily nám poutavou formou všechny druhy loutek, zapojily do představení i naše žáky a všem se nám jejich vystoupení s písničkami moc líbilo.

Děkujeme!

Foto z představení brzy!                                                                             Mgr. Jana Benešová

Prvňáčci hráli divadlo

Během krásného čtvrtečního odpoledne 14. května se ve třídě 1. B sešli rodiče, prarodiče a sourozenci žáků a žákyň 1. B třídy, aby zhlédli představení, které si pro ně žáci, pod vedením třídní učitelky, připravili. Svojí návštěvou nás moc potěšil i pan ředitel školy Mgr. Jaroslav Máca, který přijal pozvání a zhlédl, co se děti během prvního školního roku dokázaly naučit.  Po úvodní recitaci básní a zpěvu písně maminkám k svátku, žáčci zahráli pro všechny přítomné pohádku O Budulínkovi. V pohádce se kromě hlavních postav – Budulínka, lišky s liščaty, babičky a dědečka žáčci představili i v trochu nimageetradičních rolích slepičky, pejska a několika vypravěčů. Představení se dětem moc povedlo. Předvedly, že se umí vyrovnat s trémou, dokáží se naučit, přednést a také zahrát několik souvislých vět a hlavně je vše kolem představení bavilo a moc se těšily, až se předvedou:). Myslím si, že jsme viděli i herecké talenty. Za svou píli při učení rolí a za úžasné výkony si děti nakonec zasloužily i sladkou odměnu, kterou jim připravila paní učitelka a jedna z maminek, paní Lorencová, které moc děkujeme.

tř. uč. Mgr. Jana Benešová